TORONTODA FRANK GEHRY TƏRƏFİNDƏN DİZAYN EDİLMİŞ KING STREET QƏRB QÜLLƏLƏRİNİN YENİ GÖRÜNTÜLƏRİ YAYIMLANDI
Torontoda Frank Gehry tərəfindən dizayn edilmiş King Street Qərb qüllələrinin yeni görüntüləri ortaya çıxdı, şəkillər iki qüllə ilə bağlı işlərin layihənin ilk dəfə 2012-ci ildə təklif edilməsindən etibarən davam etdiyini göstərir.
“Frank Gehry The Globe and Mail-də layihə ilə bağlı fikirlərini bölüşərkən qeyd etdi: “Layihəmi tərifləyərkən hər zaman özümü narahat hiss edirəm.”
“Lakin binaların ətrafdakı digər binalarda olmayan bir humanizm səviyyəsinə sahib olduğunu və ətraf-mühit üçün zərərsiz olduğunu düşünürəm.”
Toronto şəhər mərkəzində, King Street West və Ed Mirvish Way-in kəsişməsində yerləşən qüllələr King Street West-dədir və onların Toronto şəhərinin silüetini dəyişdirməsi hədəflənir.
Paslanmayan polad və mavi şüşə asma cəbhə ilə bürünmüş qüllələr müvafiq olaraq 308 metr və 266.5 metr hündürlükdə olacaq.

New Images Revealed For Frank Gehry-Designed King Street West Towers In Toronto
New images have been revealed for Frank Gehry-designed King Street West towers in Toronto, the renderings show that the two towers are in progress since the project was first proposed in 2012.
Frank Gehry shared his views about the project on The Globe and Mail and said: “I always feel uneasy blowing my horn.”
“But I think the buildings have a level of humanity other buildings around them don’t have, and a respect for local surroundings.”
Located in downtown Toronto at the cultural intersection of King Street West and Ed Mirvish Way, the towers are located on King Street West and aimed to change the skyline of Toronto.
The towers, clad in stainless steel and blue glass curtain wall, will reach at 308 meters and 266.5 meters tall respectively.